W niedzielę ciepło, miejscami opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz południowo-wschodnia są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu obejmuje wyż z centrum nad Zatoką Biskajską.

Polska znajduje się w zasięgu tego wyżu, jedynie na południowym wschodzie kraju zaznacza się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływa chłodna masa powietrza polarnomorskiego.

W niedzielę na południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu oraz burze; w czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie przelotne opady deszczu.

Temp. maks.: na wybrzeżu i Pomorzu od 15 do 17 st., na pozostałym obszarze od 18 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W Warszawie w niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl