W Polsce zachmurzenie duże, miejscami opady śniegu

Nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Finlandią, Francją oraz Sycylią wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie krańce wschodnie znajdować się będą w zasięgu wyżu. Jak informuje IMGW, Polska będzie na skraju niżu znad Finlandii, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego.

Dziś zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później od południowego zachodu wzrastające do dużego. Na południu opady śniegu, a na zachodzie po południu opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 do 6 st., na Podhalu i w rejonach podgórskich od 0 do 3 st., w partiach szczytowych Tatr około -8 st., na szczytach Beskidów od -4 do -1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni stopniowo skręcający na południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, zachodni, po południu umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowy, okresami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, w górach śniegu. Lokalnie mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 do 0 st., na wybrzeżu lokalnie 1 st., w rejonach podgórskich od -7 do -4 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

Ciśnienie w południe wyniesie 992 hPa i będzie rosło.

PAP/RIRM

drukuj