fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą na północy kraju i roztopami na południu

Wieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz na części Podlasia będzie utrzymywać się gęsta mgła – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodne. Przestrzega też przed roztopami na Śląsku i w Małopolsce.

IMGW wydało w niedzielę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz dla północnej części województwa podlaskiego. W tym pierwszym regionie mgły mają utrzymywać się od godz. 18.00 w niedzielę do godziny 10.00 w poniedziałek, a na Podlasiu – od godz. 19.00 w niedzielę do godz. 10.00 w poniedziałek.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami oznacza, że będą się one utrzymywać przed ponad 8 godzin i ograniczać widzialności poniżej 200 metrów.

IMGW wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowych części województw małopolskiego i śląskiego przez roztopami. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 15.00 w niedzielę do godz. 18.00 we wtorek.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl