fot. twitter.com

Kilkaset interwencji Straży Pożarnej po intensywnych opadach

Straż Pożarna wykonała od wczoraj kilkaset interwencji. Powodem wezwań były skutki intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru, które wystąpiły ostatniej nocy w dużej części kraju. Były to podtopienia, zalane pomieszczenia czy powalone drzewa. Najwięcej interwencji odnotowano w województwie śląskim.

Najwięcej interwencji, bo aż 115, dotyczyło wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń domów i terenów – podwórek, ulic i przejść podziemnych. Strażacy pomagali także przy zabezpieczaniu budynków przed zalaniem.

Silny wiatr uszkodził i powalił wiele drzew. 54 interwencje dotyczyły tego właśnie problemu. Najwięcej z nich odnotowano w województwie śląskim: 92 związane z wypompowywaniem wody, 28 przy zabezpieczeniu budynków oraz 19 związanych z powalonymi drzewami.

W niektórych miejscach, takich jak Mazowieckie w powiecie płockim podniósł się poziom rzek. Mieszkańcy miejscowości wraz ze strażakami podwyższali wały przeciwpowodziowe zrobione z worków z piaskiem. Silne podtopienia miały miejsce w Warszawie. Straż pożarna interweniowała tam 50 razy. Zgłoszenia rozpoczęły się około godziny 23 i trwają do chwili obecnej.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj