Pozostajemy w zasięgu chłodnej masy powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz Wyspy Brytyjskie będą w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże.

Polska będzie na skraju wyżu znad Rosji, na południu zaznaczy się strefa frontu ciepłego. Prawie cały kraj będzie w zasięgu chłodnej, polarno-kontynentalnej masy powietrza. Jedynie nad południe napłynie powietrze cieplejsze, bardziej wilgotne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i zacznie powoli rosnąć.

We wtorek zachmurzenie całkowite z lokalnymi rozpogodzeniami, gdzieniegdzie słaby śnieg a na krańcach południowych, zwłaszcza w Sudetach, oraz Beskidzie Śląskim i Żywieckim, jeszcze miejscami opady marznące powodujące gołoledź. Rano miejscami silne zamglenia. Temperatura maksymalna od -5 st. na północnym wschodzie do -1 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem jeszcze okresowo dość silny, a miejscami, głównie na południowym wschodzie, także i porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie całkowite z lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami silne zamglenia a na południu miejscami słaby śnieg. Temperatura minimalna od -8 st. na północnym wschodzie do -7 st., -3 st. na przeważającym obszarze i -1 st., 0 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie całkowite z lokalnymi tylko rozpogodzeniami. Miejscami, głównie jednak południowej połowie kraju, słaby śnieg lub śnieg z deszczem. Temperatura maksymalna od -4 st., 0 st. w północnej połowie kraju do -1 st., 3 st. w południowej. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna -6 st., wystąpi początkowo i w ciągu nocy powoli będzie wzrastać. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie duże, niewielka możliwość słabych opadów śniegu. Temperatura maksymalna -2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP

drukuj