fot. PAP/EPA

W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa północna pozostanie w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi.  

Dziś w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem miejscami burze, głównie w centrum i na południu kraju. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz w rejonie Sudetów do 25 mm. Temp. maks. od 22, 23 st. na południowym wschodzie oraz na wschodnim wybrzeżu do 27 st. w centrum i do 29 st. na zachodzie, chłodniej na zachodnim i środkowym wybrzeżu oraz miejscami w dolinach karpackich, od 18 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, początkowo lokalnie burze. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Temp. min. od 13 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do 18 st. miejscami na wschodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 55 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze. Temp. maks. 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temp. min. 15 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

PAP

drukuj