fot. Paweł Palembas

W niedzielę rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia oraz częściowo Centralna i Zachodnia będzie w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w bardzo chłodnym powietrzu polarnym morskim, jedynie krańce południowo-wschodnie znajdą się na skraju niżu znad Rumunii w wilgotniejszym powietrzu napływającym znad Morza Czarnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę w Polsce będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami głównie na południowym zachodzie. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na południowym wschodzie opady śniegu, na Podkarpaciu okresami o natężeniu umiarkowanym i tam miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 10 cm. Pod koniec dnia na północnym zachodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -3 st. C, miejscami na południu, ok. -1 st. C w centrum do 2 st. C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na południowym wschodzie wiatr północny. W Bieszczadach porywy wiatru do 80 km/h i tam wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Na wschodzie oraz w górach miejscami słabe opady śniegu, w Bieszczadach początkowo umiarkowane i tam przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 5 cm. Na zachodzie oraz Pomorzu opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, przejściowo opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Miejscami marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 m, na Dolnym Śląsku lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od -8 st. C w rejonach podgórskich, ok. -4 st. C w centrum i na wschodzie do 0 st. C, 1 st. C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie oraz wybrzeżu z kierunków południowych. W Karpatach wiatr północno-zachodni i północny, w porywach do 60 km/h, i tam wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl