fot. Magdalena Palembas

Wenezuela: Portugalska diaspora wybudowała replikę sanktuarium fatimskiego

Portugalscy imigranci zakończyli w Wenezueli budowę świątyni dedykowanej Matce Bożej Fatimskiej. Budowla wzorowana była na sanktuarium maryjnym w portugalskiej Fatimie, skąd pochodziła część darowizn na nowy obiekt sakralny.

Jak poinformowało w komunikacie Stowarzyszenie Obywatelskie Przyjaciół Matki Bożej Fatimskiej (AVF), świątynia powstała w mieście Carrizal na północy Wenezueli, głównie z inicjatywy i ze środków portugalskiej diaspory żyjącej w Wenezueli. W sumie mieszka tam blisko 55 tys. osób pochodzących z Portugalii, w szczególności z Madery.

Według Agostinho Goncalvesa z kierownictwa stowarzyszenia AVF nowy obiekt sakralny powstał na terenie o powierzchni 22 tys. metrów kwadratowych, a został sfinansowany w ponad 70 proc. ze składek organizowanych podczas lokalnych festynów.

Agostinho Goncalves sprecyzował, że pozostała część środków pochodziła z darowizn od osób indywidualnych oraz firm. Ofiarodawcami byli głównie Portugalczycy, zarówno mieszkający w Europie, jak i na terenie Wenezueli.

Z szacunków inwestora wynika, że budowana od 2008 roku świątynia kosztowała ponad 22 mln euro. Władze AVF wyjaśniły, że większość materiałów budowlanych pochodziła od darczyńców. Wśród przekazanych materiałów budowlanych na inwestycję w Carrizal jest też marmur, jaki do Wenezueli ofiarowało portugalskie sanktuarium w Fatimie.

Według władz AVF oficjalnej inauguracji repliki sanktuarium fatimskiego w wenezuelskim Carrizal należy się spodziewać w październiku 2022 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl