fot. Paweł Palembas

Deszczowe południe, na północy Polski przejaśnienia

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, północno-zachodnia oraz rejon Morza Czarnego Grecji będą w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominować będą niże.

Polska będzie w zasięgu niżu znad Finlandii, z centrum na południe przemieszczać się będzie front chłodny. Za frontem z północy napływać będzie chłodna i sucha masa polarno-morska, tylko początkowo na południu obecna będzie masa cieplejsza i wilgotna, polarno-morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W czwartek na krańcach północnych kraju przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu a na południu kraju także i z burzami. Miejscami możliwy grad. W burzach, zwłaszcza w Karpatach, opady lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 14 st., 16 st. lokalnie nad morzem, do 18 st., 22 st. na przeważającym obszarze i do 23 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane a miejscami, zwłaszcza w południowej połowie kraju, duże i zanikające przelotne opady deszczu. Początkowo w Karpatach także i burze. Miejscami w burzach suma opadu do 15 mm. Temperatura minimalna od 3 st., 6 st. na północnym wschodzie do 7 st., 10 st. na przeważającym obszarze i 12 st. lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany z przewagą kierunków zachodnich i południowych. Początkowo podczas burz wiatr w porywach do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj