fot. PAP/Leszek Szymański

PSP: 355 interwencji związanych z wiatrem, burzami i opadami

Straż pożarna minionej doby brała udział w 355 interwencjach związanych z wiatrem, burzami i opadami. Najwięcej akcji straż przeprowadziła na Podkarpaciu, Mazowszu i w Małopolsce – powiedział PAP rzecznik Komendy Głównej PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Jak poinformował PAP st. bryg. Paweł Frątczak, 85 interwencji odnotowano na Podkarpaciu, 83 na Mazowszu i 51 w Małopolsce.

Według informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sytuacja pogodowa w Polsce normalizuje się – obecnie ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują jedynie na południu woj. podkarpackiego.

Jak powiedziała we wtorek w materiale wideo zamieszczonym na Twitterze szefowa wydziału Polityki Informacyjnej RCB Anna Adamkiewicz, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w trakcie wichur, burz i gradobić.

„Przede wszystkim, jeżeli możemy, zostańmy w domu. W czasie burzy zawsze bezpieczniej jest w środku. Pamiętajmy też, żeby zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które są na balkonach, na parapetach na podwórkach – różnego rodzaju doniczki, meble ogrodowe, które porwane przez wiatr, mogą nas ranić” – podkreśliła Anna Adamkiewicz.

„Zadbajmy o zwierzęta, które są pod nasza opieką. Jeżeli na przykład mamy psa, który mieszka na stałe w budzie, upewnijmy się, że jest bezpieczny. Pamiętajmy też o tym, żeby nie chować się pod drzewami i nie parkować pod nimi. Złamany konar może nas ranić, może uszkodzić samochód” – wskazała. Jak dodała Anna Adamkiewicz, warto upewnić się też, że nasi bliscy wiedzą o zagrożeniu i są bezpieczni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl