Pogoda na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Rosją, pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami w rejonie Islandii, Holandii i Półwyspu Apenińskiego.

Polska znajdzie się na skraju tego niżu, w tej samej polarnomorskiej masie powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie powoli spadało.

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na Podkarpaciu miejscami słabe opady deszczu, rano na południu lokalnie mgła z widzialnością od 300 do 900 m. Temp. maks. od 5 do 8 st. na wschodzie, od 9 do 12 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie wzrastające do dużego, na południowym wschodzie lokalnie mgła z widzialnością od 300 do 800 m. Temp. min. około -5 st. na Podhalu, od 1 do -3 st. na przeważającym obszarze, do 3 st. w strefie nadmorskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W niedzielę na zachodzie i na wschodzie kraju zachmurzenie duże, na zachodzie miejscami słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 5 do 8 st. na wschodzie, od 9 do 12 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl