fot. Paweł Palembas

Miejscami przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie wyż z centrami w rejonie Szkocji i nad zachodnią Polską, jedynie krańce zachodnie i wschodnie kontynentu oraz północna Skandynawia będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Z północnego zachodu nadal będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, rano miejscami rozpogodzenia. Miejscami na północy, wschodzie i południu przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu, na Suwalszczyźnie możliwe opady krupy śnieżnej. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 5 st. do 9 st., na Podhalu około 4 st. Wiatr na ogół słaby, z kierunków zachodnich i północnych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, we wschodniej części wybrzeża okresami duże ze słabymi opadami deszczu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. W rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -4 st. do 0 st., w kotlinach górskich od -6 st. do -4° st. cieplej na wybrzeżu: od 1 st. do 4 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu także umiarkowany, południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże ze słabymi opadami deszczu, na Suwalszczyźnie początkowo deszczu ze śniegiem. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. W rejonie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 5 st. do 9 st. na Podhalu około 4 st. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, głównie z kierunków zachodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane. Możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, zachodni. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i nie zmieni się.

PAP

drukuj