fot. https://pixabay.com/

Pogodnie z temperaturą do 21 st. C na południowym zachodzie kraju

Noc z czwartku na piątek ma być pogodna. Równie ładnie zapowiada się dzień. Jak powiedziała synoptyk IMGW Dorota Pacocha, zachmurzenie będzie dziś przeważnie małe, a na południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 21 stopni Celsjusza.

Jak przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, piątek będzie ładnym i pogodnym dniem.

Jeszcze rano na wschodzie i południu kraju miejscami będą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 100 m, ale one będą stopniowo zanikać. W dzień zachmurzenie przeważnie będzie małe.

Synoptyk IMGW przekazała, że temperatura na południowym zachodzie wzrośnie do 21 stopni Celsjusza i to będzie najcieplejszy rejon Polski. Natomiast ok. 18 stopni spodziewanych jest w centrum kraju, 16 stopni powinny wskazać termometry na północnym wschodzie, a nad morzem 15-17 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru osiągną do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl