Piękna niedziela prawie w całej Polsce; tylko południe kraju deszczowe

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, południowo-wschodnia i częściowo środkowa jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominuje rozległy wyż z centrami nad Skandynawią i Wielką Brytanią.

Z północy na południe kraju przemieszczać się będzie płytka zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad zachodniej Rosji. Z północy napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

W niedzielę zachmurzenie małe, na krańcach południowo-wschodnich okresami wzrastające do umiarkowanego i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. na Suwalszczyźnie, Pomorzu Wschodnim i Podhalu, około 20 st. na przeważającym obszarze, do 23 st. na Pomorzu Zachodnim. Chłodniej gdzieniegdzie na wybrzeżu i w kotlinach sudeckich: od 15 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl