W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Nad Europą dominować będą niże, jedynie krańce zachodnie kontynentu znajdą się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, pod koniec dnia nad północno-zachodnią część kraju nasunie się chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w gorącym i wilgotnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie powoli rosło.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przed południem liczne rozpogodzenia. Przelotne opadu deszczu i burze, miejscami ulewy lub grad. Prognozowana wysokość opadu podczas burz na Pomorzu, zachodzie oraz na południu do 40 mm, na pozostałym obszarze do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 28 do 31 st., w rejonach podgórskich i na wybrzeżu od 26 do 29 st., tylko miejscami na zachodnim wybrzeżu 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na kierunki zachodnie. W rejonach burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym zachodzie rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm, na Pomorzu do 30 mm. Temperatura minimalna od 16 st. na zachodzie oraz w rejonach podgórskich do 19 st. w centrum i na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie Polski południowo-wschodni i południowy, na pozostałym obszarze zachodni i północno-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów burzowych do 20 mm. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane, początkowo możliwe zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów burzowych do 15 mm. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

PAP/ RIRM

drukuj