fot. Paweł Palembas

W poniedziałek bezchmurnie lub zachmurzenie małe tylko na północy

Jak informuje IMGW, Europa Północna i Zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, w strefie frontów atmosferycznych. Pozostałe rejony kontynentu, w tym Polska, będą pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Nad nasz kraj zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie powoli spadało.

W poniedziałek bezchmurnie lub zachmurzenie małe tylko na północy. Rano na wschodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 9 st. C na Kaszubach, około 10 st. C, 11 st. C na północy i wschodzie do 12 st. C, 14 st. C pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju w ciągu dnia okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach i Bieszczadach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym zachodzie stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od -1 st. C na wschodzie, około 3 st. C w centrum do 6 st. C na zachodzie i 7 st. C na zachodnim wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat od -4 st. C do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy; w Sudetach wiatr lokalnie w porywach do 55 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl