Z zachodu napływa cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy wysokiego ciśnienia, jedynie nad Skandynawią zalega rozległy niż obejmujący swym wpływem również Polskę. Polska jest pod wpływem zatoki związanej z wyżej wspomnianym niżem.

Przez obszar kraju z zachodu na wschód przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie nad Polskę cieplejsza polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st., 21 st. w części północnej kraju oraz w rejonach podgórskich do 22 st., 24 st. na pozostałym obszarze. Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, zachodni.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl