Uroczystości w Ossowie

W przeddzień Święta Wojska Polskiego w Ossowie odbędą się uroczystości patriotyczno-religijne z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Weźmie w nich udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Uroczystości przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki i przy pomniku ks. Skorupki rozpoczną się o godz. 10.00.

Na Polanie Dębów Pamięci zostaną odsłonięte popiersia gen. Tadeusza Buka, gen. Kazimierza Gilarskiego i adm. Andrzeja Karwety. Następnie sprawowana będzie uroczysta Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej

Po południu szef MON, na placu Piłsudzkiego w Warszawie, wręczy wyróżnienia i medale żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska.

Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON, podkreśla, że władze resortu podejmują działania, aby w pełni oddać hołd tym, którzy bronią dziś granic naszej ojczyzny.

– Widzimy co dzieje się za wschodnią granicą, czasy nie są pewne więc trzeba oddać im hołd i honor na to, że do tej służby się rwą, bo taka jest dzisiaj sytuacja, że bardzo wielu chętnych chce się zaciągnąć do regularnej armii, do wojska zawodowego czy do obrony terytorialnej. Muszę powiedzieć, że na jesieni ruszy pobór do Obrony Terytorialnej Kraju, Już dzisiaj wiemy, że ponad trzykrotnie przewyższona jest liczba chętnych niż limity miejsc. To bardzo cieszy, ale oczywiście nie zapominany o modernizacji polskiej armii – powiedział Bartłomiej Misiewicz.

Wieczorem minister Antoni Macierewicz weźmie udział w uroczystym Apelu Pamięci, który odbędzie się przed Pomnikiem Poległych 1920 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Podczas uroczystości przed pomnikiem oraz na mogiłach żołnierzy poległych w latach 1919-1920 złożone zostaną wieńce i zapalone znicze.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl