fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: W nocy ujemne temperatury, możliwe oblodzenie dróg

W związku z opadami i prognozowaną ujemną temperaturą w nocy, w wielu miejscach kraju spodziewane jest lokalne oblodzenie dróg i chodników – poinformował rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. Najzimniej będzie w obszarach podgórskich – nawet do -7 st. C.

Synoptyk IMGW poinformował, że w nocy ze środy na czwartek temperatura minimalna wyniesie od -4 st. C na południowym wschodzie i miejscami w centrum, do około 2 st. C nad morzem. Najzimniej będzie na obszarach podgórskich, gdzie temperatura może spaść nawet do -7 st. C.

„W związku z tym, że w dzień padało, a w nocy temperatura będzie ujemna to wszystko to co spadło będzie zamarzało, a co za tym idzie w wielu miejscach w kraju – bardzo lokalnie – mogą się pojawiać oblodzenia na drogach” – powiedział Grzegorz Walijewski. Dodał, że w związku z tym kierowcy powinni uważać – szczególnie na drogach lokalnych.

Według IMGW nocą w całym kraju wystąpią również przelotne opady śniegu. Na południu kraju w ciągu nocy pokrywa śnieżna może przyrosnąć o ok. 5 cm.

Wiatr będzie cały czas dość silny – w porywach do 60 km/h, a w Tatrach do 80 km/h, tam cały czas możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. W związku z opadami IMGW poinformowało o planowanym wprowadzeniu dla całego rejonu Karpat alertów przed opadami śniegu.

Niemal dla całego kraju będą także obowiązywały ostrzeżenia przed przymrozkami, a temperatura przy gruncie może spaść do -5 st. C. Alertów nie wydano jedynie dla Polski północno-wschodniej, gdzie nie wystąpiły jeszcze odpowiednie warunki dla wegetacji roślin w związku z czym rejon ten nie spełnia warunków do wydania takich ostrzeżeń.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl