fot. https://pixabay.com/

Synoptyk IMGW: W sobotę przelotnie popada

W sobotę na zachodzie, w centrum i na północy wystąpią przelotne opady deszczu. Najładniejsza pogoda będzie na południowym wschodzie Polski. Rano możliwe mgły – poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Jakub Gawron.

W sobotę z północnego zachodu ku centrum będzie przemieszczać się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. To spowoduje, że na zachodzie, w centrum i na północy będzie więcej chmur. Zachmurzenie będzie tam umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu. Na Wybrzeżu mogą pojawić się słabe burze. Najładniejsza pogoda będzie na południowym wschodzie Polski. Rano możliwe mgły.

Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, do 22 stopni Celsjusza na południu kraju. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, południowo zachodni i zachodni.

W nocy strefa chłodnego frontu przemieści się na południowy wschód. Tam będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W zachodniej i centralnej Polsce się rozpogodzi. Miejscami na krańcach północnych, na wschodzie i na południu wystąpią przelotne opady deszczu. Na krańcach południowych może spaść do 12 mm.

Temperatura minimalna od 6 stopni Celsjusza na zachodzie kraju, do 10 stopni Celsjusza na południowym wschodzie i nad morzem. W kotlinach sudeckich od 4 do 6 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany. Na wschodzie i nad morzem okresami porywisty, zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl