Pochmurnie, na południu opady deszczu i śniegu

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie Europy, Półwysep Bałkański z otoczeniem oraz północno-wschodnia część kontynentu znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów. Nad pozostałym obszarem przeważać będą wyże. Polska południowa będzie pod wpływem niżu znad Bałkanów, pozostała część kraju pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Zatoki Pomorskiej. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w południowej połowie Polski zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południowym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym, w Karpatach może spaść do 12 cm śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na ogół bez opadów, tylko nad morzem miejscami przelotne opady deszczu i śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -2, 0 st. na północnym wschodzie i w dolinach górskich do 1, 4 st. na przeważającym obszarze kraju i do 5 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju okresami porywisty, północny i północno-wschodni. Na południu miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę na południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże i opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Miejscami może spaść do 15 cm, a w Karpatach do 20 cm śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Liczne mgły marznące ograniczające widzialność do około 100 m. Temperatura minimalna od -8 st., -5 st. na północnym wschodzie oraz w dolinach górskich do -4 st., -1 st. na przeważającym obszarze kraju i do 0 st. nad morzem. Wiatr na południowym wschodzie Polski umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północny i północno-wschodni, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby, na wybrzeżu wschodnim umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na zachodzie kraju zmienny.

W niedzielę na południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże i opady śniegu. Na Podkarpaciu opady miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, może spaść do 15 cm, a w Bieszczadach do 20 cm śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano liczne mgły marznące ograniczające widzialność do około 200 m. Temperatura maksymalna od -2 st. na południowym wschodzie, 0 st. na wschodzie do 4 st. na zachodzie i do 6 st. nad morzem, na Pogórzu Karpackim lokalnie -4 st. Wiatr na południowym wschodzie Polski umiarkowany i dość silny, porywisty, północny, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby, na wybrzeżu wschodnim umiarkowany, północno-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresami małe, tylko początkowo możliwe zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo większe przejaśnienia. Temperatura minimalna -4 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl