Rozmowa telefoniczna Trumpa i Hollande’a

Prezydent Francji Francois Hollande i amerykański prezydent elekt Donald Trump rozmawiali w piątek przez telefon. Zgodzili się co do współpracy w wyjaśnieniu stanowisk w kluczowych sprawach takich jak wojna w Syrii czy na Ukrainie – podało otoczenie Hollande’a.

Powołując się na źródła w otoczeniu Hollande’a Reuters podał, że rozmowa trwała siedem-osiem minut i przebiegła w dobrej atmosferze.

Obaj politycy „zgodzili się współpracować w kilku kluczowych sprawach w celu wyjaśnienia stanowisk, takich jak wojna z terroryzmem, Ukraina, Syria, porozumienie nuklearne z Iranem oraz paryskie porozumienie w sprawie zmian klimatu” – poinformowały źródła.

We wtorkowych wyborach w Stanach Zjednczonych kandydat Republikanów Donald Trump odniósł zwycięstwo nad rywalką z ramienia Demokratów Hillary Clinton, i został wybrany na 45. prezydenta USA. Urząd obejmie w styczniu przyszłego roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl