fot. PAP/EPA

USA: Trump zaniepokojony działaniami w północnokoreańskiej bazie rakietowej

Prezydent USA Donald Trump wyraził w środę rozczarowanie po informacjach na temat możliwej odbudowy przez północnokoreański reżim części poligonu rakietowego, który zaczął być likwidowany w zeszłym roku. Te niepokojące wiadomości podały dwa amerykańskie think tanki oraz południowokoreańska agencja Yonhap.

Yonhap podał, powołując się na źródło rządowe w Seulu, że wywiad Korei Południowej wykrył „oznaki przywracania budynku pomocniczego” na poligonie satelitarnym Sohae, znanym również jako baza rakietowa w Tongczang-ri.

O prowadzonych pracach poinformowała również amerykańska grupa monitorująca Koreę Płn. 38 North. Także według raportu amerykańskiego think tanku Center for Strategic and International Studies, również powołującego się na zdjęcia satelitarne, Korea Płn. „dąży do szybkiej odbudowy” infrastruktury w tej bazie.

„Byłbym bardzo rozczarowany, gdyby tak się działo. Bardzo wczesny raport, ale byłbym bardzo, bardzo rozczarowany przewodniczącym Kimem. Nie sądzę, że będę, ale zobaczymy, co się stanie” – powiedział Trump dziennikarzom w Gabinecie Owalnym.

„Mamy bardzo nieprzyjemny problem, ale musimy go rozwiązać. Nasze relacje są dobre” – dodał amerykański prezydent.

W ubiegłym tygodniu Donald Trump spotkał się po raz drugi z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem. Szczyt w Hanoi zakończył się jednak bez porozumienia w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego ani ewentualnego złagodzenia sankcji gospodarczych nałożonych na Koreę Płn.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl