fot. polskieradio.pl

Europoseł PiS E. Kruk o eurowyborach: Zmieniając Polskę, zmieniamy Unię Europejską

Polska jest jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej, a my zmieniając Polskę, zmieniamy UE – powiedziała dziś w radiowej „Jedynce” posłanka PiS Elżbieta Kruk, zapowiadając początek regionalnych konwencji PiS związanych w wyborami do europarlamentu.

„Rusza rzeczywista kampania, pierwsza taka kampania to jest konwencja pod Rzeszowem w sobotę” – powiedziała Elżbieta Kruk dziś w „Sygnałach dnia” w radiowej Jedynce.

Europoseł Kruk zaznaczyła, że „teraz w sposób oczywisty jest czas na konwencje regionalne”.

„Będzie wspólna prezentacja kandydatów i przede wszystkim >>jedynek<< i pewne propozycje programowe, choć my ten program prezentujemy” – mówiła posłanka o sobotniej konwencji PiS.

„Niedawno była konwencja programowa, i też niektórzy z opozycji podnoszą, kwestionują, że to nie są sprawy europejskie. To są jak najbardziej sprawy europejskie” – podkreśliła posłanka PiS.

„Dobro poszczególnych narodów – to są jak najbardziej sprawy europejskie. Niektórzy o tym zapomnieli” – oceniła Elżbieta Kruk.

Europoseł odniosła się też do zarzutów opozycji, że PiS chce doprowadzić do Polexitu.

„Wyssane z palca (…) nie ma żadnej mowy o wychodzeniu z Unii Europejskiej. To jest taki straszak stosowany przez opozycję, nieuczciwy straszak” – oceniła polityk.

„Polska jest jednym z krajów członkowskich UE i zmieniając Polskę – zmieniamy Unię Europejską” – oświadczyła Elżbieta Kruk.

PAP/RIRM

drukuj