PiS przedstawi projekt ustawy ws. ochrony życia

W najbliższym czasie Prawo i Sprawiedliwość przygotuje projekt ustawy, który nie pozwoli na tzw. aborcję dzieci ciężko i nieodwracalnie chorych – zapowiedział na antenie Telewizji Trwam poseł Stanisław Piotrowicz. Zmiany legislacyjne ma poprzedzić akcja edukacyjna promująca ochronę życia.

Program wsparcia dla matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż, poprawka w budżecie zabezpieczająca środki finansowe na realizację tego programu, a także akcja informacyjna promująca ochronę życia – to zobowiązania polskiego rządu w sprawie ochrony życia i zarazem odpowiedź na odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy Komitetu „Stop Aborcji” autorstwa Ordo Iuris.

Dla wszystkich posłów Prawa i Sprawiedliwości ochrona życia jest najważniejszą bądź jedną z najważniejszych kwestii ich misji społecznej i politycznej – podkreślił na antenie Telewizji Trwam minister Antoni Macierewicz.

– Zarówno prezes Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu w Sejmie, jak i pani premier Beata Szydło jasno zapowiedzieli, że wstrzymując się dzisiaj, działamy po to, by jutro ruszyć do przodu, a ochrona życia została w Polsce zagwarantowana – akcentował Antoni Macierewicz.

Odnoszę wrażenie, że na projekt Komitetu „Stop Aborcji” oczekiwali przede wszystkim ci, którzy walczą z obecnym, demokratycznym rządem – mówił w programie „Polski Punkt Widzenia” przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości poseł Stanisław Piotrowicz.

– Ten projekt nie był autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, ale w przeświadczeniu opinii publicznej przylgnął do nas. Mało tego, zostaliśmy posądzeni o to, że to my chcemy karać kobiety. Właśnie pod tymi hasłami przebiegały wszystkie demonstracje, które przetoczyły się po całym kraju – wskazał Stanisław Piotrowicz.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie przygotowana ustawa, która nie pozwoli na tzw. aborcję dzieci ciężko i nieodwracalnie chorych. Dodał, że Sejm będzie także pracował nad projektem przygotowanym przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia, odrzucającym m.in. karanie matek. Zmiany prawne ma jednak poprzedzić akcja edukacyjna promująca ochronę życia.

– Mogę sobie wyobrazić, że akcja edukacyjna będzie na pewno w programach szkolnych i telewizyjnych. Trzeba pomyśleć nad formą prezentacji tych treści, nie na zasadzie: aborcja – ochrona życia, ale może pod innymi tematami tak, aby ta wiedza w sposób atrakcyjny dotarła do widza i słuchacza – oznajmił poseł.

Przeciwko projektowi autorstwa Ordo Iuris opowiedziało się 352 posłów. Zmiany prawne w sprawie ochrony życia są jednak niezbędne. Rocznie z powodu podejrzenia wady genetycznej lub innej choroby zabijanych jest w Polsce tysiąc dzieci. Nie ma jednak dowodów, że faktycznie wszystkie te dzieci są chore.


TV Trwam News/RIRM

drukuj