Obrońcy życia dziękują ks. abp. Dziędze

Krucjata Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci, wystosowała specjalny list do ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko – kamieńskiego. Dziękuje w nim za Słowo Pasterskie dotyczące obrony życia.

Członkowie Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci, z ogromną radością oraz wdzięcznością przyjęli słowa skierowane przez metropolitę szczecińsko – kamieńskiego w jego ostatnim liście pasterskim do wiernych archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

W ramach podziękowania przekazali list na ręce Jego Ekscelencji, w którym czytamy: „Z ogromną wdzięcznością, przyjęliśmy List Pasterski Waszej Ekscelencji, dotyczący niszczenia życia, poprzez procedurę „in vitro” i ukazanie możliwości, jakie daje naprotechnologia, małżonkom pragnącym dziecka. Treść listu jest napisana tak jasno i tak ciepło, że z pewnością trafi do serc i umysłów ludzi dobrej woli”.

Członkowie Krucjaty zapewnili ks. abp., że nie jest osamotniony w trosce o życie człowieka nienarodzonego, gdyż oni powierzają to życie Bogu, poprzez gorliwą modlitwę.

Dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka podczas rozmowy na antenie Radia Maryja zwrócił uwagę na słowa ks. abp. o in vitro, który mówi by zawrócić z tej drogi.  Jednak, aby to uczynić potrzebna jest inicjatywa publiczna.

– Trzeba zawrócić z tej drogi, ale w sposób publiczny. Ponieważ, jeżeli popiera się coś publicznie, to nie wystarczy w niewielkim gronie powiedzieć – popełniłem błąd, czy zmieniam zdanie – powiedział dr inż. Antoni Zięba.

Dr inż. Antoni Zięba, przedstawił wyniki sondy, dotyczącej „in vitro” w Szczecinie. W badaniach wzięło udział około 2400 osób. Jedno z pytań, dotyczyło dofinansowań zabiegów „in vitro”  przez miasto. Prawie 70 % respondentów opowiedziało się przeciw takiemu rozwiązaniu.

– Prawie 70 % internautów, mówi nie! To jest głos bardzo ważny. Ten głos nie może być lekceważony, ani przez władze miasta Szczecina, ani przez władze całej Polski, bo to jest kolejny głos obywateli, którzy tej procedurze „śmierci” i „kalectwa” mówią nie. Domagając się  oczywiście jednocześnie promowania, stosowania i dofinansowania naprotechnologi, jako metody etycznej, metody skuteczniejszej i tańszej niż metoda „in vitro” – powiedział dr inż. Antoniego Ziębę.

 

Wypowiedź dr inż. Antoniego Zięby


Pobierz Pobierz

 

Treść listu

 

List pasterski ks. abp. Andrzeja Dzięgi [CZYTAJ]

RIRM

drukuj