Festiwal Życia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Dziś w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Głogowie, pod hasłem „Nadaj Życiu Smak”, rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu Życia. Na jego zakończenie w Niedzielę Palmową w Zielonej Górze i Głogowie odbędą się „Marsze dla Życia”.

Przedsięwzięcie, będące wspólną inicjatywą wielu środowisk i koordynowane przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, obejmuje liczne wydarzenia modlitewne, kulturalne i edukacyjne – poinformował PAP rzecznik Kurii w Zielonej Górze ks. Andrzej Sapieha. W ramach Festiwalu Życia przez cały tydzień poprzedzający Wielkanoc we wszystkich wymienionych miastach odbędzie się szereg imprez.

Organizatorzy proponują spotkania dla par mających trudności z poczęciem dziecka z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia Naturalnego Planowania Rodziny, lekarzy ginekologów i instruktorów wsparcia naturalnej prokreacji, a także warsztaty pn. „Nawigacja w rodzinie” dla małżonków i narzeczonych. W Gorzowie we wtorek będzie okazja skorzystać z tzw. dnia otwartego w Diecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym. Na Festiwal złoża się także koncerty. W Zielonej Górze zaprezentuje się głogowski zespół grający muzykę gospel „Space of grace” z gościnnym udziałem brytyjskiego wokalisty i dyrygenta Petera Francisa. W Gorzowie Wlkp. ten sam zespół poprowadzi warsztaty gospel.

Tradycyjnie podczas Festiwalu odbędą się projekcje filmowe; w tym roku zostanie pokazany film „October baby” braci Erwin. W Zielonej Górze i Głogowie dodatkowo klerycki Teatr „Zdumienie” z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu wystawi swoje przedstawienie.

Kulminacyjnym momentem Festiwalu Życia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będą „Marsze dla Życia”, które przejdą ulicami Zielonej Góry i Głogowa w Niedzielę Palmową. Tego samego dnia odbędą się w tych miastach i Gorzowie obchody Światowych Dni Młodzieży oraz Narodowego Dnia Życia.

Narodowy Dzień Życia, który przypada 24 marca, został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku, by przypominać o odpowiedzialności za założenie rodziny. Dzień później obchodzony jest Dzień Świętości Życia, podczas którego katolicy modlą się w intencji m.in. dzieci nienarodzonych. Został on powołany przez Episkopat Polski w 1998 roku w odpowiedzi na apel papieża Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” („Ewangelia Życia”).

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl