Marsze w obronie życia w Warszawie i Szczecinie już jutro

Jutro ulicami Warszawy przejdzie jedenasty Marsz Świętości Życia. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny”. Manifestacja obrońców życia odbędzie się także w Szczecinie.

Warszawski Marsz poprzedzą Msze święte sprawowane równocześnie o godzinie 11.00 w archikatedrze św. Jana oraz katedrze warszawsko-praskiej.

– Po Mszach Świętych wierni z lewej i prawej strony Wisły spotkają się na placu Zamkowym, na którym już od godziny 12.00 będzie trwać happening pro-life – informuje Magdalena Kowalewska, Rzecznik Prasowy XI Marszu Świętości Życia w Warszawie.

Z Placu Zamkowego Marsz wyruszy krakowskim przedmieściem w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża.

– Wychodzimy na ulicę ze swoimi mężami, dziećmi, żeby pokazać, że życie jest piękne, cenne, że warto w jego obronie iść i że jest święte – podkreśla Beata Chojnacka, wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej.

Marsz jest nierozerwalnie związany z Dniem Świętości Życia, który obchodzony jest w Polsce od 1998 roku. Ustanowił go Episkopat Polski na apel św. Jana Pawła II.

Ks. dr Dominik Koperski, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej, przypomina, że Papież Polak w encyklice ,,Evangelium Vitae” wskazał, że potrzebne jest ciągłe budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia.

– Marsz jest taką demonstracją w obronie prawa do życia każdego człowieka – mówi ks. dr Dominik Koperski.

W tym roku warszawski Marsz w związku z obchodzonym Rokiem Miłosierdzia odbywa się pod hasłem „Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny”.

– Troska o ludzkie życie jest jednym z uczynków miłosierdzia. Papież Franciszek zarówno w przesłaniu na Wielki Post, jak i w bulli zapowiadającej Rok Miłosierdzia poprosił cały Kościół, czyli nas, abyśmy na nowo przemyśleli uczynki miłosierdzia – dodaje ks. dr Robert Wielądek, Duszpasterz Rodzin diecezji warszawsko-praskiej.

Marszowi będzie towarzyszyć specjalna akcja ,,Pielucha dla Malucha”. W jej ramach będzie prowadzona zbiórka pieluch, artykułów kosmetycznych i mleka dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

Podobne Marsze obywają się, co roku w całej Polsce. Największy organizowany jest w Szczecinie.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl