fot. PAP/Radek Pietruszka

Hanna Gronkiewicz-Waltz honorowym obywatelem Warszawy

H. Gronkiewicz-Waltz, była prezydent stolicy, otrzymała honorowe obywatelstwo Warszawy. Tytuł ten przyznano jej w niedzielę podczas uroczystego posiedzenia Rady Miasta. O nadanie wyróżnienia Hannie Gronkiewicz-Waltz postulowali radni Koalicji Obywatelskiej i prezydent Rafał Trzaskowski. Przeciwko temu był klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Dariusz Figura, wiceprzewodniczący Rady Warszawy z klubu PiS, podkreślił, że była prezydent Warszawy nie powinna otrzymać honorowego obywatelstwa stolicy. Jak dodał, Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedzialna jest bowiem za aferę reprywatyzacyjną.

– Mimo pewnych osiągnięć, prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz związana jest z afera reprywatyzacyjną, a afera ta związana jest z krzywdą setek tysięcy osób. Tak nie powinno być. Rok temu wręczana była nagroda dla Jolanty Brzeskiej, a w tym roku wręczono nagrodę Hannie Gronkiewicz-Waltz – mówił wiceprzewodniczący.

Dariusz Figura na znak sprzeciwu opuścił salę, w której odbywało się uroczyste posiedzenie Rady Miasta, kiedy Hanna Gronkiewicz-Waltz odbierała wyróżnienie.

Rada Warszawy o nadaniu honorowego obywatelstwa Warszawy byłej prezydent zdecydowała podczas sesji we wrześniu ubiegłego roku. Tytuł honorowego obywatela otrzymał także Witalij Kliczko. Mera Kijowa do wyróżnienia zaproponował klub Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl