fot. PAP/Sebastian Borowski

W Warszawie odbędzie się dziś kongres Nowej Lewicy

Partia polityczna pod nazwą „Wiosna” przechodzi dziś do historii. Powstaje nowa formacja – Nowa Lewica, która jest połączeniem Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Wiosny.

 W połowie marca Sąd Okręgowy w Warszawie doręczył prawomocne postanowienie dotyczące Nowej Lewicy. Daje to zielone światło na zwołanie kongresu.

Kongres odbędzie się dziś – 11 czerwca – po południu w Warszawie. Zostaną na nim wybrane nowe władze partii. W związku z tym zostanie także podjęta decyzja o samorozwiązaniu Wiosny Roberta Biedronia.

Pozwoli to na uruchomienie formalnego procesu konsolidacji Nowej Lewicy. Ugrupowanie będzie miało dwóch wiceprzewodniczących. Wywodzić się będą ze swoich dawnych frakcji – jeden z Wiosny, a drugi z SLD.

Sprawa połączenia SLD i Wiosny sięga 2019 r., kiedy po wyborach parlamentarnych partie zdecydowały o zjednoczeniu. Nowe ugrupowanie powstanie na bazie Sojuszu, do którego wstąpią członkowie partii Roberta Biedronia.

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl