fot. pixabay.com

M. Morawiecki: 9 milionów osób jest już bezpiecznych dzięki Narodowemu Programowi Szczepień przeciw COVID-19

9 milionów osób jest już bezpiecznych dzięki Narodowemu Programowi Szczepień przeciw COVID-19, ale w trosce o bezpieczeństwo wszystkich Polaków i przyszłość gospodarki szczepimy się dalej – napisał premier Mateusz Morawiecki w piątek na Facebooku.

Według danych opublikowanych dziś przed południem na rządowym portalu gov.pl w Polsce wykonano dotąd 23 628 450 szczepień przeciwko Covid-19, a w pełni zaszczepionych jest 9 204 705 osób.

Szczepienia w Polsce przeciw Covid-19 rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Polscy pacjenci otrzymują szczepionki przeciw COVID-19 produkowane przez cztery firmy. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a specyfik opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania tylko jednej dawki.

Osoby, które przebyły chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, mogą być zaszczepione przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni od uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl