M. Morawiecki: prognoza KE jest zbyt konserwatywna

Prognoza Komisji Europejskiej dot. wzrostu PKB Polski jest zbyt konserwatywna. Ostrożnie założyliśmy 3,6 proc. wzrostu i sądzę, że przekroczymy ten poziom – powiedział PAP wicepremier Mateusz Morawiecki. Nie klękam przed PKB, bo bez odczuwalnej poprawy jakości życia obywateli jest ułomny – dodał minister rozwoju i finansów.

Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, tempo wzrostu gospodarczego w Polsce przyspieszy w br. do 3,5 proc. z 2,7 proc. zanotowanych rok wcześniej. [czytaj więcej]

W rozmowie z agencją Mateusz Morawiecki podkreślił, że cieszy go przede wszystkim jakość naszego wzrostu gospodarczego,

– (…) to, że pozytywna presja na innowacyjność, łączenie gospodarki ze społeczeństwem oraz skokowa poprawa w ściągalności podatków, zwłaszcza pochodzących z wielkich przestępstw gospodarczych, przynoszą dobre rezultaty” – podkreślił wicepremier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl