fot. facebook.com

M. Morawiecki: Inicjujemy działania w sprawie koronawirusa na poziomie europejskim

Koronawirus to nie problem Polski, ale całej Europy; inicjujemy działania na poziomie europejskim – wskazał dziś w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do planów zorganizowania spotkania ministrów zdrowia krajów UE.

„Minister Łukasz Szumowski jako pierwszy zorganizuje spotkanie z ministrami zdrowia z krajów Unii Europejskiej” – napisał szef rządu.

Jak zaznaczył, „#Koronawirus to nie problem Polski, ale całej Europy”.

„Inicjujemy działania na poziomie europejskim” – dodał.

Minister Łukasz Szumowski informował w tym tygodniu, że wysyłał list do komisarz Stelli Kyriakides z prośbą o pilne spotkanie ministrów zdrowia UE, aby omówić sytuację epidemiologiczną w Europie.

Od 31 grudnia 2019 r. do 27 lutego 2020 r. odnotowano 82 132 potwierdzone przypadki COVID-19. Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarło 2 801 osób. Przypadki zachorowań odnotowano dotychczas oprócz Chin m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Finlandii, Szwecji, Danii, Belgii, Grecji, Norwegii, Rosji oraz Austrii.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl