fot. PAP/Marcin Obara

Senatorowie PiS spotkali się z premierem M. Morawieckim

Tematy związane z Polskim Ładem zdominowały dzisiejsze spotkanie senatorów  Prawa i Sprawiedliwości z premierem Mateuszem Morawieckim. Po rozmowach na konferencji w parlamencie zrelacjonował je wicemarszałek Senatu z PiS, Marek Pęk.

Politycy dopytywali m.in. o kwestie wsparcia polskiej wsi.

– Senatorowie zadawali pytania, głównie dotyczące polskiej wsi, bo jak Państwo wiecie, jesteśmy senatorami głównie okręgów podmiejskich, wiejskich, rolniczych, więc sprawy rolnictwa, polskiej wsi w ramach Polskiego Ładu szczególnie leżą na sercu polskim senatorom. Pan premier opowiadał o różnych szczegółach, odnosił się również do problemów sygnalizowanych przez senatorów ze swoich okręgów. Każdy ma jakieś bolączki, jakieś ważne tematy, na które również chce zwrócić uwagę rządu. Myślę, że było to dobre, merytoryczne, fajne spotkanie – stwierdził wicemarszałek Senatu.      

Marek Pęk w odpowiedzi na pytania dziennikarzy zapewnił również o poparciu senatorów PiS-u dla rządowego programu. Dodał, że Polski Ład to bezprecedensowa szansa na z jednej strony wyjście z kryzysu po pandemii, a z drugiej – na rozwój Polski w wieloletniej perspektywie.

W tym kontekście wicemarszałek Senatu zaznaczył, że klub PiS-u zrobi wszystko, by ten program w Senacie był sprawnie procedowany.

RIRM

drukuj