fot. twitter.com

Francja: ostrzeżenia przed atakami grupy cybernetycznej powiązanej z Chinami

Francuska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych (ANSSI) wydała w środę ostrzeżenie dla krajowych przedsiębiorstw i organizacji przed trwającymi atakami cybernetycznymi, kierowanymi przez powiązaną z Chinami grupę hakerską APT31.

„ANSSI zajmuje się obecnie dużą kampanią włamań, które mają wpływ na wiele francuskich podmiotów. Ataki wciąż trwają i są kierowane przez grupę publicznie określaną jako APT31” – zakomunikowała ANSSI w ostrzeżeniu.

„Z naszego śledztwa wynika, że cyberprzestępcy wykorzystują sieć zhakowanych routerów domowych jako operacyjne skrzynki przekaźnikowe w celu wykonywania niewidzialnego rozpoznania, a także ataków” – wyjaśniono.

W czerwcu br. norweskie tajne służby policyjne poinformowały, że grupa cyberszpiegowska APT31 była odpowiedzialna za włamanie w 2018 r. do rządowej sieci informatycznej. Śledczy nie znaleźli jednak wówczas żadnych dowodów na to, że chińscy hakerzy wykradli tajemnice państwowe lub dane osobowe obywateli Norwegii.

APT31 to również ta sama grupa, którą fińscy parlamentarzyści oskarżyli o włamanie do wewnętrznych systemów IT parlamentu jesienią 2020 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl