K. Łapiński: Władzę mamy dla zmieniania Polski na lepsze

Warto przypominać, że mobilizacja, jedność i dyscyplina to rzeczy ważne – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Łapiński. Parlamentarzysta odniósł się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Lider prawicy otworzył wyjazdowe spotkanie klubu w Jachrance pod Warszawą.

Jarosław Kaczyński wezwał parlamentarzystów PiS do mobilizacji i pracy. Mówił, że najwyższy czas kończyć „bankietowanie” po zwycięstwie.

Były premier zwrócił uwagę, że musi nastąpić odczuwalna poprawa dla ludzi w gospodarce, służbie zdrowia, oświacie, wymiarze sprawiedliwości i bezpieczeństwie.

Politycy PiS-u ze zrozumieniem przyjęli słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Blisko rok po wyborach warto przypomnieć, że władzę mamy dla zmieniania Polski na lepsze – mówi Krzysztof Łapiński.

– Wiadomo, że każda partia, która kiedyś rządziła, miała pewien etap, kiedy była mniejsza dyscyplina – nie mówię już o poprzedniej koalicji gdzie, że tak powiem, władza, jak woda sodowa uderzyła im do głowy. Dlatego warto przypominać nam wszystkim – posłom, ministrom, czy innym urzędnikom, że władzy nie mamy dla jej samej, tylko dla zmieniania Polski na lepsze, dla służenia Polsce i Polakom – komentuje poseł.

W obradach klubu uczestniczy także premier Beata Szydło, która na przyszły tydzień zapowiedziała zmiany w rządzie. Podczas spotkania w Jachrance podnoszone są także kwestie kadrowe. Pierwszym ministrem, jaki stracił stanowisko jest Dawid Jackiewicz, który kierował resortem skarbu. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami rządu, ministerstwo ma zostać wygaszone do końca roku.

RIRM

drukuj