fot. PAP/Rafał Guz

B. Szydło: Wiarygodność, skuteczność i dotrzymywanie słowa to wyznaczniki czterech lat rządów PiS

Wiarygodność, skuteczność i dotrzymywanie słowa są wyznacznikiem czterech lat rządów Prawa i sprawiedliwości – mówiła dziś była premier, europoseł PiS Beata Szydło w Deśnie.

Dziś Beata Szydło oraz była minister rodziny, pracy i polityki społecznej, europoseł Elżbieta Rafalska kontynuują objazd po Polsce, aby spotykać się z wyborcami i przekonywać ich do wzięcia udziału w wyborach oraz oddania głosu na PiS. Przed południem odwiedziły miejscowość Desno w gminie Halinów.

Beata Szydło mówiła podczas spotkania z mieszkańcami Desna, że wielu Polakom mieszkającym w dużych miejscowościach często wydaje się nieprawdopodobnym, że są jeszcze miejscowości w kraju, w których nie ma sieci gazowej czy wodociągowej. A takie miejscowości nadal są i to nie na peryferiach, ale także na Mazowszu, niedaleko stolicy.

Polityk podkreśliła, że podczas poprzedniej kampanii wyborczej wielokrotnie w rozmowach polityków PiS z Polakami okazywało się, że te najprostsze sprawy cywilizacyjne są w wielu miejscach nieosiągalne.

„Podstawowym założeniem naszego programu stało się wtedy przywrócenie normalności i godnego życia w tych miejscach, w których tego brakowało. Stad nasze programy prospołeczne” – mówiła była premier.

Jak stwierdziła, w ramach przywracania normalności PiS starało się wyrównywać szanse, by każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka, miał szanse do godnego życia. Beata Szydło podkreśliła, że jednym z działań na rzecz wyrównywania szans jest program gazyfikacji Polski.

„Zadeklarowaliśmy to (…). Dzisiaj możemy powiedzieć: dotrzymaliśmy słowa, jesteśmy wiarygodni, zrealizowaliśmy to, na co się z państwem umówiliśmy” – powiedziała była premier odnosząc się do zapowiedzi gazyfikacji gminy Halinów.

Beata Szydło zaznaczyła, że „ta wiarygodność, skuteczność i dotrzymywanie słowa są wyznacznikiem czterech lat rządów Prawa i Sprawiedliwości”.

„Wiarygodność i dotrzymywanie słowa to dwie cechy, o których zawsze powinni pamiętać politycy, a politycy PiS skutecznie realizują to od czterech lat” – podkreśliła.

Jak dodała, przyjechała wraz z byłą minister rodziny Elżbietą Rafalską oraz ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim do Desna, by „prosić o prolongatę tego zaufania na kolejne cztery lata”.

Minister Tchórzewski przypomniał, że realizowany od 2019 r. program gazyfikacji kraju zakłada, że do 2022 r. 90 proc. ludności Polski będzie miało dostęp do sieci gazowej.

„Koszt tego programu to 7,5 mld zł” – mówił minister.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl