fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: Bez silnego Wojska Polskiego nie ma wolnej i bezpiecznej Polski

Bez silnego Wojska Polskiego nie ma wolnej i bezpiecznej Polski – napisała we wtorek w mediach społecznościowych wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, była premier, Beata Szydło z okazji święta Wojska Polskiego. Odniosła się przy tym do polskiego zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej.

„W 1920 roku Polacy odparli najazd bolszewickiej Rosji i obronili polską niepodległość dzięki sprawnej budowie silnej armii” – podkreśliła była premier.

„Cały Naród wsparł swoim wysiłkiem Wojsko Polskie, bo bez silnego Wojska Polskiego nie ma wolnej i bezpiecznej Polski” – zaznaczyła Beata Szydło.

Dodała, że po 100 latach rosyjski imperializm nadal stanowi zagrożenie dla Polski i Europy.

„Polski rząd podjął bezprecedensowe dzieło rozbudowy i dozbrojenia Wojska Polskiego. Do polskich żołnierzy trafia najnowocześniejszy sprzęt” – napisała wiceprezes PiS.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl