B. Szydło: W Hanowerze chcemy pokazać potencjał naszej gospodarki

Na targach w Hanowerze chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki i najlepsze pomysły oraz projekty naszych przedsiębiorców – powiedziała premier Beata Szydło w nagraniu zamieszczonym w internecie.

Polska, jako kraj partnerski międzynarodowych targów przemysłowych w Hanowerze, będzie współgospodarzem jutrzejszej ceremonii otwarcia. Wezmą w niej udział m.in. szefowa polskiego rządu oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel.

To jest okazja do tego, by świat zobaczył jak wiele do zaoferowania ma polska gospodarka – zaznaczyła premier Beata Szydło.

Dajemy szansę polskim przedsiębiorcom, stwarzamy dla nich coraz lepsze warunki. Wierzę w to głęboko, że małe firmy będą stawały się średnimi, średnie dużymi, a te duże będą konkurowały z największymi potentatami światowymi. To jest nasz cel, to jest nasza strategia. Wierzę w to, że udział Polski, udział przedstawicieli polskiej gospodarki w targach w Hanowerze przyniesie spodziewane rezultaty i efekty dla przedsiębiorców, ale przede wszystkim dla polskiej gospodarki. Chcemy, by biało-czerwona flaga na mapie gospodarczej świata pojawiała się w coraz większej ilości miejsc – powiedziała premier.

Beata Szydło podkreśliła, że na targach zaprezentuje się 10 firm i 20 start-upów z Polski oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Targi w Hanowerze to jedna z największych tego typu imprez przemysłowych na świecie. Potrwają do 28 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl