Politycy żegnają zmarłą w sobotę posłankę PiS Jolantę Szczypińską

Politycy żegnają zmarłą w sobotę posłankę PiS Jolantę Szczypińską. Swój żal, wspomnienia oraz słowa wsparcia dla bliskich Jolanty Szczypińskiej wyrazili na Twitterze m.in. wicepremier Beata Szydło oraz liderzy partii opozycyjnych.

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS, zmarła w sobotę przed południem, po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat.

Swój żal po śmierci Szczypińskiej wyrazili w sobotę na Twitterze politycy różnych opcji politycznych.

„Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci… Odpoczywaj w pokoju Jolu” – napisała wicepremier Beata Szydło.

„Zmarła nasza Koleżanka Poseł Jola Szczypińska. Wielki żal. Niech Światłość Wiekuista Jej świeci na wieki. Pamiętam, jak na dużym zgromadzeniu wystrojeni medycy przechodzili obok, Ona też wystrojona pomogła leżącemu na jezdni staremu zabrudzonemu człowiekowi…” – wspominała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.


Poseł Jerzy Polaczek (PiS) napisał: „Odeszła Jolanta Szczypińska. Posłanka na Sejm RP. Rzecznik ludzkiej życzliwości i pomocy drugiemu człowiekowi. R.I.P.”.


Swój żal wyraził też na Twitterze były prezydent Radomia, poseł PiS Andrzej Kosztowniak.

„Nie żyje posłanka Jolanta Szczypińska. Bardzo przykra i smutna informacja która z pewnością dotknie nie tylko nas polityków, ale także wielu ludzi” – napisał Kosztowniak.


„Niezwykle smutna informacja… Pokój jej duszy :(” – to z kolei wpis byłego rzecznika rządu Rafała Bochenka.


Kondolencje i wspomnienia po śmierci Jolanty Szczypińskiej zamieścili też na Twitterze politycy opozycji.

„Żegnamy Jolantę Szczypińską, posłankę z Pomorza, ze Słupska. Wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny. Łączymy się w modlitwie w tych trudnych chwilach. R.I.P.” – napisał szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.

„Nie żyje pani posłanka Jolanta Szczypińska. Bardzo smutna wiadomość. Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich” – to z kolei słowa szczecińskiego posła PO-KO Sławomira Nitrasa.

„Składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom i kolegom z ław sejmowych. Realizowaliśmy w tym samym okręgu, różniliśmy się, jednak nigdy nie odmawialiśmy sobie szacunku. Spoczywaj w pokoju…” – napisał na Twitterze gdyński poseł PO-KO Grzegorz Furgo.


Liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała na Twitterze, że pamięć Jolanty Szczypińskiej uczczono w sobotę podczas obrad Rady Krajowej partii.


Jolanta Szczypińska była posłanką ze Słupska, z zawodu była pielęgniarką. W latach 80-tych zakładała „Solidarność” w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu.

Była posłanką na Sejm RP IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl