fot. facebook.pl

Ekologiczne Forum Młodzieży: I Marsz Św. Huberta nie jest marszem przeciwko PiS

I Marsz Św. Huberta ma uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości i objawienia Fatimskie. To nie jest marsz przeciwko PiS-owi – wskazuje Marcelina Puchalska z Ekologicznego Forum Młodzieży, które organizuje pochód.

W najbliższą sobotę o 11.00 sprzed Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego ma wyruszyć pokojowy marsz Leśników, Myśliwych i Rolników.

Portal Wirtualna Polska sugeruje jednak, że będzie to pochód tych, którzy mają kłopot z rządem. Publikację opatrzono tytułem „Z Rydzykiem i Szyszko na czele. Wielki marsz niezadowolonych z rządu PiS”.

Z narracją Wirtualnej Polski nie zgadzają się organizatorzy marszu.

– Ten Marsz jest zorganizowany po to, by uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości i 100. rocznicę objawień fatimskich. Po to jest ten Marsz. W żadnym wypadku nie jest to niezadowolenie przeciw PiS-owi, razem z Platformą, bo takie słuchy nas dochodzą, że razem z futerkowcami. Stanowcze nie. Nie wiem, skąd takie domysły – powiedziała Marcelina Puchalska.

Prof. Jan Szyszko w rozmowie z naszą Redakcją zwrócił z kolei uwagę, na genezę tego wydarzenia.

– Padła mniej więcej rok temu taka propozycja od leśników, że z okazji  100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia objawień fatimskich, zostanie zorganizowany Marsz św. Huberta, patrona leśników i myśliwych. Ten Marsz św. Huberta, związany z tymi kierunkami prawicowymi, czyli marsz w kierunku wspierania działalności, która doprowadza do racjonalnego użytkowania zasobów przyrodniczych dla dobra człowieka, dla dobra tworzenia miejsc pracy. Z tego co wiem to jest raczej marsz poparcia dla rządu – podkreślił prof. Jan Szyszko.

***

W związku publikacją Wirtualnej Polski Radio Maryja wydało specjalne oświadczenie.

„Od samego początku swojego istnienia Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe są atakowane przez środowiska liberalno-lewicowe. W przestrzeni medialnej ukazuje się wiele kłamliwych informacji. W sposób szczególny ataki koncentrują się na osobie założyciela i dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka.

Pragniemy poinformować, że artykuł pt. „Z Rydzykiem i Szyszko na czele. Wielki marsz niezadowolonych z rządu PiS”, opublikowany przez portal „Wirtualna Polska” i powielany przez inne media zawiera kłamliwe informacje.

Misją Radia Maryja od prawie 27 lat jest służba Kościołowi i Polsce. Tego typu publikacje to tematy zastępcze, które służą tylko i wyłącznie dzieleniu Polaków.

Nie dajmy się zwariować! Pracujmy wspólnie dla dobra Kościoła i Ojczyzny! Żeby Bogiem była silna!”

RIRM

drukuj