fot. PAP

Kontrowersje wokół szefa KGP

PiS złoży wniosek o nadzwyczajne posiedzenie sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych, na którym wezwą komendanta Głównego Policji do złożenia wyjaśnień ws. jego możliwych powiązań z mafią.

Jeden z portali informuje, że znajomi Marka Działoszyńskiego mają być zamieszani w kradzieże, podpalenia oraz narkotyki. Sam komendant wydał oświadczenie, w którym napisał, że treści zawarte w tekście są oparte na nieprawdziwych informacjach.

PiS już wcześniej domagało się odwołania szefa KGP. Wówczas – jak przypomina poseł Jarosław Zieliński – to minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz bronił szefa KGP.

– Jeżeli dzisiaj jest tak, że komendant Główny Policji, bezpośrednio, czy pośrednio wywiera naciski i wpływ na to, żeby sprawa kryminalna nie została wyjaśniona, a w tle jest także – poza narkotykami – podpalenie jednego z domów w miejscowości, z której pochodzą biznesmen i komendant główny, to my nie chcemy powrotu do tego, co było w tamtych latach. Musimy to przeciąć i temu przeciwdziałać. Stąd wniosek, by komendant wytłumaczył się, ale także wniosek wzywający ministra spraw wewnętrznych, żeby wytłumaczył się z tego, czy dalej bierze odpowiedzialność za swojego komendanta, tak, jak wtedy, kiedy bronił go przy składaniu przez nas wniosku o jego odwołanie – zaznaczył poseł Jarosław Zieliński.

Jutro odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra Bartłomieja Sienkiewicza.

TV Trwam News

drukuj