fot. wikipedia

Rekordowy wynik PiS w sondażu Kantar Public

Prawo i Sprawiedliwość z rekordowym poparciem. Z sondażu Kantar Public przeprowadzonego dla gazety „Fakt” wynika, że na partię rządzącą zagłosowałoby 50 proc. badanych.

Na Platformę Obywatelską swój głos oddałoby tylko 17 proc. ankietowanych, z kolei na ruch Kukiz’15 11 proc., a na Nowoczesną 9 proc.

PiS popiera co drugi Polak. To dałoby partii 285 mandatów w Sejmie. Do większości konstytucyjnej – która wynosi 307 głosów – zabrakłoby 22 mandatów.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak na antenie radiowej „Jedynki” powiedział, że nie przywiązuje dużej wagi do wyników sondażowych. Najważniejsze jest poparcie w czasie wyborów i realizacja programu partii.

– Najważniejsze jest poparcie w wyborach. A uważam, że dużym osiągnięciem Prawa i Sprawiedliwości jest to, że nawet nasi przeciwnicy polityczni podkreślają, że Prawo i Sprawiedliwość jest konsekwentne i dotrzymujemy zobowiązań, jakie składamy w kampanii wyborczej. Mimo tych wszystkich ataków na nas, mimo tej „ulicy i zagranicy”, mimo donoszenia zagranicą na Polskę przez polityków Platformy Obywatelskiej, konsekwentnie realizujemy to za czym opowiedzieli się Polacy w 2015 roku – mówił Mariusz Błaszczak.

W porównaniu do sondażu przeprowadzonego w listopadzie br. dla TVP, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wzrosło o 5 pkt. procentowych.

Telefonicznie badanie Kantar Public przeprowadzono na grupie 1000 Polaków w wieku powyżej 18 lat.

RIRM

drukuj