W Kielcach odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości

W ramach kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przebywają dziś w województwie świętokrzyskim. W Kielcach z udziałem obu polityków odbyła się konwencja PiS-u.

Lider partii rządzącej w swoim wystąpieniu wspominał pochodzącego z tego regionu wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, który zginął pod Smoleńskiem.

Jarosław Kaczyński wśród zadań stojących przed PiS w woj. świętokrzyskim wymienił wygranie wyborów i pozostanie na drugą kadencję obecnego prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego.

– Pan prezydent Lubawski w tym niełatwym miejscu, niełatwym mieście – bo wiecie wszyscy Państwo, że ziemia świętokrzyska nie jest zamożna – uczynił bardzo wiele. Targi, największy park technologiczny w Polsce, budowany w tej chwili ośrodek kształcenie praktycznego, opieka nad seniorami, liczne nagrody Rady Europejskiej, sukcesy w dziedzinie medycyny (chodzi o szczepionki) – to są wszystko to są wszystko sukcesy pana prezydenta i oczywiście całego miasta. Tych sukcesów jest więcej – zaznaczył prezes PiS.

Premier Mateusz Morawiecki mówił m.in., że rozwój gospodarczy i gospodarczo-społeczny w Polsce powinien dotyczyć nie tylko wielkich miast, ale też wsi, małych miast i miasteczek w różnych częściach Polski.

To nie tylko motto, to jest myśl przewodnia naszej polityki gospodarczej – dodał. Szef rządu zachęcał też do głosowania na PiS w wyborach samorządowych.

– Żeby nie tylko w całej Polsce to, co udaje nam się zmieniać tak pięknie, żebyśmy potrafili zmieniać też nasze gminy, nasze powiaty i nasze województwa. Musimy wybrać dobrych gospodarzy właśnie w województwie, właśnie w mniejszym ośrodkach, wszędzie tam, gdzie dzisiaj jest PSL, jest Platforma Obywatelska, chcemy mieć najlepszych gospodarzy. Gospodarzy Prawa i Sprawiedliwości – akcentował Mateusz Morawiecki.   

Po konwencji premier wyrusza PiS-busem na spotkania z mieszkańcami Staszowa, Opatowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Wieczorem prezes PiS spotka się z mieszkańcami Gorlic w woj. małopolskim w Gorlickim Centrum Kultury.

RIRM

 

drukuj