fot. PAP

Jarosław Kaczyński gratuluje zwycięzcom

Prezes Jarosław Kaczyński publicznie pogratulował kandydatom PiS-u, którzy zwyciężyli wczoraj w trzech okręgach w wyborach uzupełniających do senatu.

Powiedział, że zwycięstwo Izabeli Kloc, Marii Koc i Jarosława Rusieckiego nastąpiło w szczególnym momencie. Przypomniał, że wielu analityków mówi dziś o efekcie Tuska ze względu na wybór premiera na wysokie stanowisko w UE, co ma wpływać na wyniki PO.

– Polacy widzą rzeczywistość, a ta jest taka, że Donald Tusk wyjeżdża do Brukseli, a problemy w Polsce pozostają i są to problemy bardzo poważne. Sądzę, że mobilizacja ze strony PO, osobiste zaangażowanie Donalda Tuska w wyborach nie przyniosło rezultatu. Jest to bardzo charakterystyczne i pokazuje realia dzisiejszej sytuacji w Polsce – powiedział Jarosław Kaczyński.

To, że Polacy racjonalnie wyciągają wnioski polityczne z tego co się stało jest pozytywnym zjawiskiem, które pokazuje pozytywne perspektywy zmiany po kolejnych wyborach.

Wczoraj odbyły się wybory uzupełniające do senatu w trzech okręgach. Mandat senatora na Śląsku zdobyła poseł PiS-u Izabela Kloc z wynikiem ponad 48 procent głosów. W walce o mandat pokonała posła Marka Krząkałę z PO, który uzyskał ponad 42 proc. głosów. Na Mazowszu zwyciężyła Maria Koc- radna sejmiku wojewódzkiego. Z 58 procentowym poparciem wyprzedziła kandydata PO Dariusza Jaszczuka, który zdobył prawie 29 procent głosów.  Z kolei w Województwie Świętokrzyskim wygrał poseł Jarosław Rusiecki, który zdobył 624 głosy więcej od kandydata PSL-u Kazimierza Kotowskiego.

Wybory uzupełniające były konieczne, ponieważ po wyborze na europosłów wygasły mandaty senatorów PiS Bolesława Piechy i Beaty Gosiewskiej. Wybory odbywały się także w związku ze śmiercią senatora PiS Henryka Górskiego.

RIRM

 

drukuj