PiS kończy prace nad składem nowego rządu

Dziś poznamy decyzję komitetu politycznego PiS-u, który od kilku dni pracował nad składem nowego rządu. Poseł Elżbieta Witek, rzecznik partii, powiedziała, że komitet podejmie uchwałę w sprawie zatwierdzenia kandydatów na ministrów.

Następnie planowana jest konferencja prasowa. Poseł zapowiedziała, że wcześniej listę z nazwiskami ministrów musi jednak poznać prezydent Andrzej Duda. Dlatego nie wiadomo czy dziś zostaną ogłoszone decyzje personalne.

Na czele nowego rządu, który stworzy Prawo i Sprawiedliwość, stanie poseł Beata Szydło. Rzecznik tej partii zapowiada, że będzie to gabinet ekspertów.

– Na pewno to będzie dobry gabinet, złożony z ludzi, którzy będą realizować program Prawa i Sprawiedliwości, o którym mówiliśmy w toku całej kampanii, zdeterminowany do działania, pracowity i odpowiedzialny – zaznacza poseł Elżbieta Witek.

W najbliższy czwartek na pierwszym posiedzeniu zbierze się Sejm nowej kadencji. Wtedy dymisje swojego rządu złoży premier Ewa Kopacz. Prezydent Andrzej Duda powierzy jeszcze ustępującej Radzie Ministrów dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowego rządu.


RIRM

drukuj