Projekt uchwały „Za życiem” w Radzie Ministrów

Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu ma przyjąć projekt uchwały ws. kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na lata 2017-2021. Według resortu rodziny, ma on dotyczyć w szczególności wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz wsparcia dla kobiet i ich rodzin w przypadku ciąży powikłanej.

Uchwała ma także pomóc w zabezpieczeniu szczególnych potrzeb rodzin z dzieckiem posiadającym stosowne zaświadczenie oraz w opiece i rehabilitacji.

Rodzinom, w których urodzi się dziecko z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniu albo nieuleczalną chorobą, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł.

Dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, podkreśla, że pomoc dzieciom i ich rodzinom to jedna z form ochrony życia.

Chciałbym podkreślić, że ochrona życia odbywa się na trzech podstawowych płaszczyznach: edukacja, sprawy prawne – w tej chwili nasze postulaty w tej sprawie nie zostały jeszcze spełnione, ale wierzymy, że jest to kwestia  miesięcy – oraz wsparcie dla matek oczekujących potomstwa – szczególnie wsparcie dla tzw. trudnego macierzyństwa. W tym przypadku uchwała „Za życiem” spełnia kryterium lepszego wsparcia macierzyństwa. Jako Federacja niejednokrotnie o to zabiegaliśmy – wskazuje dr Wosicki.

Powstanie programu „Za życiem” premier Beata Szydło zapowiedziała na początku października. Była to odpowiedź na odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy zakazującego przerywania ciąży bez wyjątków i wprowadzającego kary dla kobiet, które poddadzą się tzw. aborcji.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl