fot. PAP/Leszek Szymański

B. Szydło o rządach koalicji PO-PSL – pudrowanie rzeczywistości

Beata Szydło, kandydatka PiS-u na premiera, która przebywa obecnie w Swolszewicach Małych (woj. łódzkie), podsumowała 8 lat rządów koalicji PO-PSL. Zdaniem Beaty Szydło, obecny rząd skupia się na mało istotnych rzeczach zapominając o sprawach najważniejszych.

Od zapowiedzi Donalda Tuska, że Polska będzie „zieloną wyspą” zaczęły się podwyżki podatków (w sumie 21 danin), dodatkowe obciążenia dla przedsiębiorców oraz podwyższono wiek emerytalny – wylicza Beata Szydło.

Symbolem opowieści, obietnic bez pokrycia i pudrowania rzeczywistości przez PO-PSL jest to, co dzieje się na Śląsku – podkreśliła wiceprezes PiS-u.

Dzisiaj usłyszeliśmy kolejną obietnice PO – „Silna gospodarka, wyższe płace”. Ta obietnica jest tyle warta, co te poprzednie. Ja powiem dzisiaj Polakom tak: nie wierzcie w te kolejne obietnice. Nie wierzcie w to, o czym mówią politycy PO. Przecież przekonywali, że nie będzie podnoszenia podatków, a je podnosili. Mówili, że nie będzie podnoszenia wieku emerytalnego, a go podwyższyli. Wszystkim nam obiecywali rzeczy, których nie spełnili. Ja nie będę obiecywać ani zielonych wysp, ani drugiej Irlandii. Mogę zadeklarować, że będę ciężko pracować, by Polska dobrze wykorzystała nadchodzący czas, żebyśmy mogli korzystać z rozwoju naszego państwa – mówiła Beata szydło.

Beata Szydło dodała, że PiS skupi się na sprawach, które są dla Polaków najważniejsze, a to teraz, m.in. problemy rolnictwa i górnictwa.

RIRM

drukuj