B. Szydło: Polska usatysfakcjonowana szczytem UE ws. migracji

W Brukseli zakończyło się dwudniowe spotkanie z przedstawicielami państw i rządów. Polska jest usatysfakcjonowana rozstrzygnięciami szczytu UE, które dotyczą spraw migracji powiedziała premier Beata Szydło.

„28” państw omówiło także budzącą wiele kontrowersji sprawę budowy Nord Stream 2.

Szefowa polskiego rządu na konferencji prasowej odnosząc się do problemu nielegalnej migracji powiedziała, że jest wola, żeby problem rozwiązywać poza granicami UE.

Na poprzednim szczycie spotkaliśmy się z Turcją i to był początek drogi, żeby rozwiązywać problemy poza granicami Unii Europejskiej. Państwa członkowskie razem z  Turcją podjęły określone zobowiązania. Ta decyzja została w tej chwili podtrzymana,  duże znaczenie ma również sprawa efektywnej ochrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej oraz współpraca z krajami trzecimi – podkreśla Beata Szydło.

Na szczycie poruszono także kwestię budowy kolejnej nitki gazociągu Nord Stream, którą buduje rosyjsko-niemiecko-brytyjskie konsorcjum.

Premier Beata Szydło powiedziała, że państwa wspólnoty przedstawiły swoje stanowiska w tej sprawie. Podkreśliła, że  w konkluzjach szczytu pojawia się zapis mówiący o tym, że każda nowa inwestycja musi spełniać wszystkie wymogi UE.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl