Wyjazdowe warsztaty „Zrozumieć media” w Poznaniu

W Poznaniu odbyły się kolejne warsztaty medialne z cyklu „Zrozumieć media”. W wydarzeniu organizowanym przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej oraz TV Trwam wzięli udział uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz.

Pomysł zorganizowania warsztatów dla młodzieży powstał w lokalnym Kole Radia Maryja.

– Z propozycją warsztatów zwróciły się do nas panie z lokalnego Koła Radia Maryja. Bardzo chętnie się na to zgodziłem, dlatego, że dzisiejsza rzeczywistość to świat złożony z korzystania z mediów. Spodobał mi się ten pomysł, by młodzież dowiedziała się w jaki sposób odpowiedzialnie korzystać z mediów, jak nie ulegać pewnym manipulacji – mówi ks. Piotr Kuś, dyrektor publicznego gimnazjum katolickiego im. Stanisława Kostki oraz publicznego liceum ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz w Poznaniu.

Uczniowie biorący udział w warsztatach mieli szansę poznać kulisy pracy dziennikarskiej oraz technicznego funkcjonowania telewizji.

– Uczestniczyłem w warsztatach dziennikarskich przez pierwsze trzy godziny, przez ten czas poruszany był temat telewizji. To było bardzo ciekawe. (…) Normalny śmiertelnik nie pomyślałby nawet, że coś takiego istnieje – powiedział Piotr Kaźmierski, uczeń liceum.

Młodzi ludzie nie kryją zadowolenia z uczestnictwa w warsztatach oraz zdobytej podczas nich wiedzy o mediach.

– Moje patrzenie na media bardzo się zmieni, ponieważ teraz będę wiedziała jak to wszystko wygląda za kamerą, jak to wygląda w telewizji. Będę to obserwowała i będę na tym skupiała uwagę podkreśliła jedna z licealistek.

Cykl warsztatów „Zrozumieć media” – na zaproszenie dyrektorów szkół – organizowane są w całej Polsce.


TV Trwam News/RIRM

drukuj